Rekrutacja / Набір учнів
REKRUTACJA 2024/2025
Zapraszamy do zapoznanie się z informacjami na temat naboru na wolne miejsca w przedszkolach na rok szkolny 2024/2025.Nabór w rekrutacji uzupełniającej do przedszkola odbywać się będzie drogą internetową, poprzez stronę: https://nabor.pcss.pl/
Informujemy, że nasza placówka posiada 41 wolnych miejsc na rok szkolny 2024/2025.
Pliki do pobrania:
Harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 i Zarządzenie Nr 152/2024 PREZYDENTA MIASTA ŁODZI
НАБІР 2024/2025
НАБІР 2024/2025
Пропонуємо Вам ознайомитися з інформацією про набір на вільні місця в дитячі садки на 2024/2025 навчальний рік Набір на додатковий набір в дитячі садки буде проходити онлайн, на сайті: https://nabor.pcss.pl/.
Повідомляємо, що в нашому закладі на 2024/2025 навчальний рік є 41 вільне місце.
Файли для завантаження:
Розпорядок прийому на роботу на 2024/2025 навчальний рік та розпорядження № 152/2024 ПРЕЗИДЕНТА МІСТА ЛОДУ
Рішення РІШЕННЯ МІСЬКОЇ РАДИ ЛОДЖІ № LIII/1614/22
Правила прийому на роботу 2024/2025
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI MIEJSKICH NA ROK SZKOLNY 2023/2024
W postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli miejskich prowadzonych przez Miasto Łódź biorą udział dzieci urodzone w latach 2017– 2020 oraz dzieci z rocznika 2016, którym na podstawie opinii poradni psychologiczno – pedagogicznej odroczono spełnianie obowiązku szkolnego.
Postępowanie rekrutacyjne do przedszkoli miejskich prowadzonych przez Miasto Łódź odbywa się na wolne miejsca i obejmuje dzieci zamieszkałe w Łodzi.
Dzieci urodzone w 2021 roku nie uczestniczą w rekrutacji elektronicznej.
Rodzice / prawni opiekunowie tych dzieci (po ukończeniu przez nie 2,5 r.) mogą starać się o zapisanie ich do przedszkoli miejskich po zakończeniu postępowania uzupełniającego (czyli po 31 sierpnia 2023 r.) na wolne miejsca.
Rodzice / prawni opiekunowie dzieci zamieszkujących poza Łodzią mogą ubiegać się o przyjęcie dzieci do przedszkoli miejskich prowadzonych przez Miasto Łódź po zakończeniu postępowania uzupełniającego (czyli po 31 sierpnia 2023 r.), pod warunkiem wolnych miejsc w wybranym przedszkolu miejskim.
Rodzice / prawni opiekunowie, którzy zamierzają zapisać dziecko do innego przedszkola miejskiego niż to, do którego dziecko dotychczas uczęszcza muszą pamiętać, że w takim przypadku rekrutacja odbywa się na takich samych zasadach, jak dla dziecka zapisywanego do przedszkola miejskiego po raz pierwszy.
Kandydaci biorący udział w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2023/2024
do przedszkoli miejskich prowadzonych przez miasto Łódź, przyjmowani są w oparciu o liczbę uzyskanych punktów w zależności od spełnianych kryteriów. Kolejność zgłoszeń nie ma żadnego wpływu na przyjęcie kandydata do przedszkola miejskiego.
W pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego – zgodnie z art. 131 ust. 2 ustawy
z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r., poz. 1082 z późn. zm. ) brane są pod uwagę łącznie następujące kryteria:
- wielodzietność rodziny kandydata,
- niepełnosprawność kandydata,
- niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata,
- niepełnosprawność obojga rodziców kandydata,
- niepełnosprawność rodzeństwa kandydata,
- samotne wychowywanie kandydata w rodzinie,
- objęcie kandydata pieczą zastępczą.
Każde z wymienionych kryteriów ma wartość 200 punktów.
W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu placówka nadal dysponuje wolnymi miejscami, w drugim etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę kryteria określone na podstawie uchwały nr LIII/1614/22 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 12 stycznia 2022 r. w sprawie określenia kryteriów branych pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli miejskich oraz przyznania im określonej liczby punktów.
Kryteria brane pod uwagę w drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli miejskich:
- rodzeństwo dziecka kontynuującego edukację w placówce pierwszego
wyboru – 64 punkty, - co najmniej jeden z rodziców dziecka rozliczył podatek dochodowy od osób fizycznych za miniony rok w Mieście Łodzi – 32 punkty,
- dziecko poddane obowiązkowym szczepieniom ochronnym określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 18 sierpnia 2011 r. w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych (Dz. U. z 2018 r. 753 i z 2019 r. poz. 2118) lub dziecko, u którego lekarskie badanie kwalifikacyjne daje podstawy do odroczenia obowiązkowego szczepienia ochronnego – 16 punktów.
- dziecko obojga rodziców pracujących lub studiujących w formie studiów stacjonarnych, kryterium stosuje się również do rodzica samotnie wychowującego dziecko – 8 punktów,
- dziecko uczęszczające do żłobka w roku rekrutacji – 4 punkty,
- dziecko wskazane przez pracownika socjalnego zagrożone objęciem pieczą zastępczą – 2 punkty.
Maksymalna liczba punktów możliwa do uzyskania – 126.
Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora przedszkola miejskiego.
5 kwietnia 2023 r. o godz. 08:00 zostanie uruchomiona strona internetowa, na której zamieszczony będzie informator zawierający oferty przedszkoli miejskich prowadzonych przez miasto Łódź oraz instrukcja wypełnienia wniosku w formie elektronicznej. Strona będzie aktywna do 20 kwietnia 2023 r. do godz. 15:00.
Rodzice / prawni opiekunowie mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do 3 przedszkoli miejskich prowadzonych przez miasto Łódź. Rodzice / prawni opiekunowie układają listę wybranych placówek według preferencji.
Do wniosku rodzice / prawni opiekunowie dołączają wymagane, określone w ustawie kopie poświadczone za zgodność z oryginałem lub oryginały dokumentów potwierdzających spełnienie danych kryteriów, w tym:
- oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata,
- orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, wydane ze względu
na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, - prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu oraz oświadczenie o samotnym wychowaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem,
- dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą, oraz
- oświadczenia potwierdzające spełnienie kryteriów, zgodnie z 1 ust. 1 pkt. 1,3,4,5 i 6 uchwały LIII/1614/22 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 12 stycznia 2022 r. w sprawie określenia kryteriów branych pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli miejskich oraz przyznania im określonej liczby punktów;
- kopia pierwszej strony zeznania podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych w przypadku zeznania elektronicznego wraz z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru ze zgodnym numerem referencyjnym (UPO) lub oświadczenie zawierające numer aktywnego pakietu Mieszkańca na Karcie Łodzianina jako potwierdzenie spełniania kryterium o którym mowa w § 1 ust. 1 pkt 2 uchwały LIII/1614/22 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 12 stycznia 2022 r. w sprawie określenia kryteriów branych pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli miejskich oraz przyznania im określonej liczby punktów.
Oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia” (art. 150 ust. 6 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r., poz. 1082 z późn. zm.).
Rodzice / prawni opiekunowie dzieci objętych obowiązkiem szkolnym (tj. urodzonych w 2016 r.) winni dołączyć do wniosku o przyjęcie kandydata do przedszkola miejskiego decyzję dyrektora obwodowej szkoły podstawowej o odroczeniu obowiązku szkolnego.
Wypełniony wniosek podpisują oboje rodzice / prawni opiekunowie dziecka. Złożone podpisy są potwierdzeniem zgodności informacji zawartych we wniosku ze stanem faktycznym.
Wnioski weryfikuje komisja rekrutacyjna. Przewodniczący komisji rekrutacyjnej może:
- żądać od rodziców / prawnych opiekunów przedstawienia dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach (przewodniczący wyznacza termin przedstawienia dokumentów),
- zwrócić się do Prezydenta Miasta Łodzi o potwierdzenie okoliczności zawartych
w oświadczeniach. Prezydent w celu potwierdzenia okoliczności zawartych w oświadczeniach: korzysta z informacji, do których ma dostęp z urzędu, może wystąpić do instytucji publicznych o udzielenie informacji oraz może zlecić przeprowadzenie wywiadu, aby zweryfikować oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka.
Uwaga: Rodzice/ prawni opiekunowie nie składają wniosku w wersji papierowej w placówkach wskazanych na liście preferencji tylko załączają wniosek i inne dokumenty w formie załączników w systemie elektronicznej rekrutacji.
- Należy wypełnić elektroniczny wniosek na stronie systemu rekrutacji.
- Po wypełnieniu wniosku trzeba go wydrukować, podpisać, następnie zrobić skan lub zdjęcie i dołączyć w systemie rekrutacji jako załącznik.
- Dodatkowo jeśli zaznaczono spełnianie kryteriów ustawowych lub/i samorządowych to w formie załączników należy je dodać podobnie jak wszystkie inne dokumenty/oświadczenia na potwierdzenie kryteriów.
Wniosek wraz z innymi dokumentami/oświadczeniami jest widoczny we wszystkich placówkach wskazanych na liście preferencji. Wniosek w systemie zatwierdza placówka pierwszego wyboru.
12 maja 2023 r. o godz. 15:00 komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie listy uszeregowanej alfabetycznie kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych. Listy umieszczone zostaną w siedzibie danej placówki.
Dodatkowo informację o zakwalifikowaniu /niezakwalifikowaniu kandydata do danej placówki rodzice/ prawni opiekunowie mogą sprawdzić logując się na swoje konto
w systemie elektronicznej rekrutacji lub rodzice/prawni opiekunowie informację o zakwalifikowaniu /niezakwalifikowaniu kandydata otrzymają drogą elektroniczną na adres e-mail, wskazany we wniosku.
Rodzice/prawni opiekunowie kandydatów zakwalifikowanych w terminie
od 12 maja od godz. 15:00 do 19 maja 2023 r. do godz. 15:00 zobowiązani są, do złożenia potwierdzenia woli przyjęcia do przedszkola miejskiego, do którego kandydat został zakwalifikowany.
Rodzice/prawni opiekunowie po otrzymaniu wyników rekrutacji
o zakwalifikowaniu kandydata do danego przedszkola zobowiązani są zalogować się na swoje konto w systemie rekrutacji i elektronicznie potwierdzić wolę przyjęcia.
Niepotwierdzenie w terminie woli przyjęcia będzie traktowane jako rezygnacja
z przyjęcia kandydata do danej placówki.
26 maja 2023 r. o godz. 15:00 komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych oraz informację o liczbie wolnych miejsc lub ich braku.
Ww. listy zawierają imiona i nazwiska kandydatów uszeregowane w kolejności alfabetycznej oraz informację o najniższej liczbie punktów, która uprawniała do przyjęcia kandydata. Ponadto na listach umieszcza się datę podania ich do publicznej wiadomości opatrzoną podpisem przewodniczącego komisji rekrutacyjnej.
Listy umieszczone zostaną w siedzibie danej placówki. Dodatkowo informację o przyjęciu/nieprzyjęciu kandydata do danej placówki rodzice/ prawni opiekunowie mogą sprawdzić logując się na swoje konto w systemie elektronicznej rekrutacji.
Rodzice / prawni opiekunowie dzieci, które zostaną przyjęte do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2023/2024 mają obowiązek zgłoszenia się do nich celem dostarczenia dokumentów rekrutacyjnych i podpisania informacji dotyczącej zasad korzystania z usług świadczonych przez przedszkole, w pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu nie później jednak niż do 10 września 2023 r.
W przypadku gdy informacja dotycząca zasad korzystania z usług świadczonych przez przedszkole nie zostanie podpisana w wyznaczonym terminie będzie to potraktowane, jako rezygnacja z miejsca i spowoduje automatyczne skreślenie kandydata z listy przyjętych.
Rodzice / prawni opiekunowie dzieci, które nie zostały przyjęte mogą:
- wnioskować do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do danego przedszkola miejskiego w terminie 3 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. Wnioski należy kierować na adres e-mail danej placówki;
- wnieść do dyrektora przedszkola miejskiego odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 3 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.
Odwołanie do dyrektora przedszkola od rozstrzygnięcia komisji należy kierować na adres
e-mail danej placówki. Na rozstrzygnięcie dyrektora danego przedszkola miejskiego złożyć skargę do sądu administracyjnego.
Dane osobowe kandydatów zgromadzone w celach postępowania rekrutacyjnego oraz dokumentacja postępowania rekrutacyjnego są przechowywane nie dłużej niż do końca okresu, w którym dziecko korzysta z wychowania przedszkolnego w danym przedszkolu miejskim.
Dane osobowe kandydatów nieprzyjętych zgromadzone w celach postępowania rekrutacyjnego są przechowywane w przedszkolu miejskim, które przeprowadzało postępowanie rekrutacyjne przez okres roku, chyba że na rozstrzygnięcie dyrektora przedszkola miejskiego została wniesiona skarga do sądu administracyjnego i postępowanie nie zostało zakończone prawomocnym wyrokiem.
Dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ubiegające się o przyjęcie do oddziałów ogólnodostępnych oraz do przedszkola integracyjnego, oddziału integracyjnego, przedszkola specjalnego, oddziału specjalnego biorą udział w rekrutacji elektronicznej – na zasadach ogólnych.
W sytuacji, kiedy dziecko jest w trakcie badań w celu uzyskania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub opinii o odroczeniu od obowiązku szkolnego, rodzic/prawny opiekun, w trackie postępowania rekrutacyjnego powinien dostarczyć zaświadczenie z poradni psychologiczno-pedagogicznej, potwierdzające ten fakt. Odpowiednie dokumenty będzie trzeba dostarczyć do danej placówki w późniejszym terminie.
Pytania w sprawie rekrutacji można kierować bezpośrednio do placówek przedszkolnych w godzinach ich pracy za pośrednictwem adresu e-mail.
НАБІР ДО МІСЬКИХ САДОК НА 2023/2024 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
Адреса сайту для батьків:
nabor.pcss.pl/lodz
I. Загальна інформація
Діти 2017-2020 років народження та діти 2016 року народження, які на підставі висновку психолого-педагогічної консультації були відсторонені від відвідування школи, беруть участь у процедурі набору до муніципальних дитячих садочків міста Лодзь.
Процедура набору в муніципальні дитячі садки, якими керує місто Лодзь, базується на вакансіях і охоплює дітей, які проживають у Лодзі.
Діти 2021 року народження в електронному наборі участі не беруть.
Батьки/законні опікуни цих дітей (при досягненні ними 2,5 років) можуть подати заяву на зарахування їх до муніципальних дитячих садочків після проходження додаткової процедури (тобто після 31 серпня 2023 року) на безкоштовні місця.
Батьки/законні опікуни дітей, які проживають за межами Лодзі, можуть подати заяву на прийом дітей до муніципальних дитячих садків, якими керує місто Лодзь, після завершення додаткової процедури (тобто після 31 серпня 2023 р.), за умови наявності вільних місць у вибраному муніципальному дитячому садку. .
Батькам/опікунам, які мають намір зарахувати дитину до муніципального дитячого садка, крім того, який дитина відвідує до цього часу, необхідно пам’ятати, що в такому випадку набір здійснюється на тих же умовах, що й для дитини, яка зарахована до муніципального дитячого садка для перший раз.
II. Основна процедура прийому на роботу - критерії прийому на роботу
Кандидати, які беруть участь у процедурі набору на 2023/2024 навчальний рік
до муніципальних дитячих садків міста Лодзь приймаються на основі отриманої кількості балів, залежно від відповідних критеріїв. Порядок подання заяв не впливає на вступ кандидата до муніципального дитячого садка.
На першому етапі процедури прийому на роботу – відповідно до ст. 131 сек. 2 закону
від 14 грудня 2016 р. Закону про освіту (Зак. вісник за 2021 р., ст. 1082 із змінами) разом враховуються такі критерії:
багатодітна сім'я кандидата,
інвалідність кандидата,
інвалідність одного з батьків кандидата,
інвалідність обох батьків кандидата,
інвалідність братів і сестер кандидата,
одиноке батьківство кандидата в сім'ї,
поміщення кандидата під варту.
Кожен із перерахованих критеріїв оцінюється в 200 балів.
У випадку еквівалентних результатів, отриманих на першому етапі процедури найму, або якщо після закінчення цього етапу в закладі все ще є вакансії, критерії, викладені в резолюції № LIII/1614/22 міської ради в Лодзі від 12 січня 2022 року щодо визначення критеріїв, які враховуються на другому етапі набору до комунальних дитячих садків та нарахування їм певної кількості балів.
Критерії, які враховуються на другому етапі набору в муніципальні дитячі садки:
брати і сестри дитини, яка продовжує навчання в першому закладі
вибір - 64 бали,
принаймні один із батьків дитини сплатив ПДФО за минулий рік у м. Лодзь - 32 бали,
дитина, яка підлягає обов’язковим профілактичним щепленням, зазначеним у Постанові Міністра охорони здоров’я від 18 серпня 2011 року про обов’язкові профілактичні щеплення (Закон. вісник за 2018 р., ст. 753 та за 2019 р., ст. 2118), або дитина, щодо якої проходив кваліфікаційний медичний огляд. дає підстави для відстрочки обов'язкової вакцинації - 16 балів.
дитина обох батьків, які працюють або навчаються за денною формою навчання, критерій також поширюється на одинокого батька - 8 балів,
дитина, яка відвідує ясла в рік вступу - 4 бали,
дитина, зазначена соціальним працівником групи ризику щодо влаштування на виховання, - 2 бали.
Максимальна кількість балів, яку можна отримати – 126.
Процедуру прийому на роботу проводить приймальна комісія, яка призначається директором муніципального дитячого садка.
5 квітня 2023 р. о О 08:00 запрацює веб-сайт із путівником, який містить пропозиції муніципальних дитячих садочків міста Лодзь та інструкції щодо заповнення заявки в електронній формі. Веб-сайт працюватиме до 20 квітня 2023 року за адресою 15:00.
Батьки/законні опікуни можуть подати заявку на прийом дитини до 3 муніципальних дитячих садочків міста Лодзь. Батьки/законні опікуни складають список вибраних закладів відповідно до своїх уподобань.
Батьки/законні особи, які їх замінюють, додають до заяви необхідні, зазначені в Акті, завірені копії або оригінали документів, що підтверджують відповідність зазначеним критеріям, зокрема:
декларація про багатодітність у сім'ї кандидата,
довідка про необхідність спеціальної освіти, видана завдяки
для інвалідів, свідоцтво про інвалідність або ступінь інвалідності або еквівалентне свідоцтво відповідно до Закону від 27 серпня 1997 року про професійну та соціальну реабілітацію та зайнятість осіб